×

Vyrobte si adventní kalendář s vánočními hvězdami. Vánoce jsou každý den o kousek blíž.

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší kterýkoli den v roce, ale v období Vánoc možná ještě o něco víc. Experti ze Stars for Europe vám ukáží, jak vyrobit dva adventní kalendáře s živými květinami. Doma to hravě zvládnete.

Závěsný kalendář v přírodním vzhledu

Adventní kalendář v boho stylu ve tvaru jedličky s živými květy poinsettií bude vypadat hezky na jakékoli stěně. Látkové pytlíky
v odstínech modré barevně vyniknou mezi zemitými barvami
a moderní světle růžovou.

Na výrobu budete potřebovat: 4 březové větve v různých délkách, motouz v přírodní barvě, 24 látkových pytlíků nebo látku na jejich ušití (na jeden pytlík budete potřebovat 12×38 cm látky, špendlíky, nit a šicí stroj), poinsettie, zkumavky nebo malé skleněné vázičky, papír na štítky a nůžky.

Jak na to: Pomocí motouzu svažte březové větve tak, aby byly ve stejné vzdálenosti od sebe a tvořily patra kalendáře. Provázek nahoře ponechte dostatečně dlouhý, abyste mohli hotový kalendář zavěsit na zeď. Naplňte připravených 24 pytlíků dárky, připevněte na ně štítky s čísly, převažte je motouzem nebo mašlí a zavěste na jednotlivé větve. Mezi pytlíky s dárky zavěste i zkumavky či vázičky s vodou, do kterých vložíte květy poinsettií (jakmile provedete řez, ponořte seříznutou část stonku krátce do horké a následně do studené vody).

Každý den blíž Vánocům

Pokud budete mít štěstí, objevíte v obchodě adventní tabuli s 24 háčky
a příslušnými čísly. Můžete si ji ale také snadno a rychle vyrobit sami. Budete potřebovat zabalené dárečky, vánoční ozdoby, březové větvičky, malé vázičky s řezanými květy poinsettií.

Tip: Zakulacené háčky jako na obrázku se objevují na bleších trzích, takže mějte oči otevřené.

Rada našich floristů

Pokud mají řezané poinsettie dostatek vody, vydrží krásné až dva týdny. Ideální je ihned po seříznutí květů ponořit stonek na několik sekund do vody o teplotě 60° C a následně jej zchladit v ledové vodě.