×

Vánoční hvězda – vždy krásný dárek

Vánoce jsou časem porozumění, vzájemné pohody a zamyšlení. Přátelé a příbuzní se scházejí, aby společně prožívali slavnostní okamžiky. Skutečný smysl Vánoc se však bohužel v dnešní době často ztrácí. Místo klidem a mírem bývají týdny před Vánocemi mnohdy naplněny zběsilým nakupováním a hromaděním předmětů a požitků. Darování „vánoční hvězdy“ může pomoci obnovit alespoň část ztraceného kouzla Vánoc a vrátit těmto dnům tradiční svátečnost. Jako symbol Vánoc může být poinsettie jednoduchým a krásným dárkem, který nekomplikovaně vyjádří třeba velké city.

A není potřeba mít obavy, zda bude takový vánoční dárek vítaný, protože jen málokdo je schopen odolat kouzlu této krásné zimní květiny, pěstované v řadě různobarevných variant a velikostí.

Hvězda pro mnoho příležitostí

Poinsettie neboli vánoční hvězda představuje ideální dárek pro každou příležitost. Můžete ho darovat jako poděkování mamince, jako vyznání lásky partnerovi, jako symbol citu nejlepší kamarádce, jako povzbuzení příjemné prodavačce nebo jako drobné poděkování ochotnému sousedovi. Tyto rostliny nejsou drahé, a přitom mohou obdarovanému udělat velkou radost a vyjádřit i silné city. Pěstují se v tolika různých barvách a tvarech, že z nich s využitím správných doplňků lehce vytvoříte vhodné aranžmá pro každou příležitost. Díky jasně barevným listenům uspořádaným do tvaru hvězdy bude navíc každá poinsettie krásná i bez dalších ozdob.

Hvězda pro každého

Vánoční hvězdy se prodávají ve všech velikostech – od miniatur vysokých jen několik málo centimetrů, což je ta správná výška do něžných dětských ručiček, po „normální“ květináčovou velikost a bujné keře či tvarované rostliny, které mohou dorůst do výšky až jednoho metru. Barevné spektrum sahá od různých odstínů červené po oranžovou, smetanovou, tmavě a světle růžovou, bílou, lososovou, meruňkovou, skořicovou a citronově žlutou. Připočtěte četné dvojbarevné varianty s jejich okouzlujícím mramorováním a žilkováním. Různé odrůdy mají také různý tvar listů. Vánoční hvězdy vypadají nádherně se špičatými i kulatými zoubkovanými listy a některé mají dokonce zvlněné okraje. Je tedy mnoho možností na výběr a každý si určitě najde rostlinu, která se mu bude líbit. Největší výběr bývá v zahradních centrech, zahradnictvích a školkách v listopadu. Rozhodnete-li se tedy pro některou velmi zvláštní barvu nebo tvar a velikost, neměli byste s nákupem dlouho otálet!

Mistři obměn – dárky s vánoční hvězdou, jednoduše upravené pro danou osobu

Vánoční hvězda se snadno pěstuje, má mnoho podob a nabízí skutečně neomezené možnosti pro tvorbu osobního dárku pro konkrétní osobu. Obyčejný květináč můžete například jednoduše ručně ozdobit, namalovat nebo vyměnit za jiný a lehce tak vytvoříte jedinečný dárek. Jako řezané květiny se dají poinsettie použít k ozdobení zabaleného dárku, lze je použít v kyticích do vázy i pro různá aranžmá. Miniaturní vánoční hvězdy se budou nádherně vyjímat v závěsných vánočních košíčcích jako ozdoby vánočního stromku nebo v dekoracích jako adventní kalendář nebo adventní věnec, které si doma sami vyrobíte. Rozmanitost a variabilita této rostliny umožňuje tvorbu různých druhů krásných dárků pro každou příležitost a pro každý vkus.

Více informací o poinsettii a spoustu nápadů a inspirace najdete na adrese www.stars-for-europe.eu. Najdete zde také fotobanku s dalšími obrázky ke stažení zdarma. V případě jejího využití prosíme o uvedení zdroje „Stars for Europe” a laskavé poskytnutí jednoho výtisku.